Web Sitemize Hoşgeldiniz

Blog

HomeGenel Göz SağlığıDarüşşafakalı Öğrencilerin Göz Kontrollerini Gerçekleştirdik.

Darüşşafakalı Öğrencilerin Göz Kontrollerini Gerçekleştirdik.

Darüşşafakalı Öğrencilerin Göz Kontrollerini Gerçekleştirdik.

 
Görmeye Devam Et projesi kapsamında Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda yapılan çalışmada , 9-18 yaş arası 254 çocuğumuzun göz kontrolleri gerçekleştirildi.

 
 

Yılda bir kez yapılacak düzenli göz muayenesi ile gelecekte oluşabilecek hastalıkları önlemenin mümkün olduğunu vurgulamak amacıyla Darüşşafaka Maslak Yerleşkesi’nde 254 çocuğumuzun göz kontrollerini gerçekleştirdik.

Görmeyedevam et projemiz çerçevesinde iki gün boyunca süren kontroller sayesinde, gözlerinde problem tespit edilen çocuklarımızın erken teşhis sayesinde yaşayabilecekleri görme bozukluklarının önüne geçilmesi ayrıca çocuklarda okul çağındayken erken teşhisin önemiyle ilgili bilincin oluşması amaçlandı.

Vakıf Mütevelli Heyeti üyesi ve Dünyagöz Etiler’ in başhekimi göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Elvan Yalçın’ın katıldığı kontrollerin ardından bir açıklama yapan Dünyagöz Vakfı Genel Müdürü Ceren Teoman, yapılan araştırma sonuçlarına göre yaklaşık olarak dünyada 253 milyon kişinin görme bozukluğu var. Bunların arasında 217 milyon kişinin ağır ve orta derecede kusuru bulunmakta. 36 milyon kişi ise total kör. Zamanında gerekli önlemler alınarak tedavileri yapılmış olsaydı bunların % 75’ i engellenebilirdi.

Bugün, “Görmeye Devam Et” projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliklere bir yenisini daha ekliyoruz. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda öğrenim hayatlarını sürdüren gençlerimizin, dünyayı tüm renkleriyle görmeleri ve gelecekte oluşabilecek göz problemleri ile ilgili erken önlem alabilmeleri ve bu bilinci taşımaları adına, 250’yi aşkın çocuğumuzun göz kontrollerini gerçekleştirdik.

 

Taramadan Kareler